چه نکاتی را قبل از نقاشی رعایت کنیم؟

ارسال شده در: مطالب سایت, نقاشی ساختمان | 0

جمع آوری کلیه لوازم منزل یا اداره وحتی المقدور پوشاندن آنها2پوشاندن کلیه کلید وپریزها وهمچنین دستگیرههای درو پنجره ها

آماده سازی زیر کار جهت رنگ آمیزی(اجرای بتونه کاری و یکنواخت کردن آن با سمباده)

 

انتخاب رنگ :این نوع انتخاب معمولا توسط کارفرمایان ویا باانتخاب رنگ قبلی صورت میگیرد(معمولا کلیه سقف ها بجز آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی ،از رنگ پلاستیک استفاده میشود وبرای سقف های ذکر شده از رنگ روغنی استفاده میشود)

انتخاب وتهیه ابزار کار:معمولا برای هر کاری میبایست کلیه ابزار کار را از قبل تهیه کرد تا بتوان رنگ آمیزی را با سرعت قابل قبول به اتمام رساند از جمله وسایل مورد نیاز میتوان :انواع قلم مو ،غلطک ،پمپ با به همراه پیستوله،رنگ مصرفی ،حلال مصرفی(آب یا مواد نفتی)،پودر بتونه،لیسه،سمباده و…نام برد.

نکته :معمولا از 3ابزار اصلی (قلم مو،غلطک وپیستوله)تنها یا یکی از آنها ویا ترکیبی از آنها برای سطوح مختلف استفاده میشود. ازجمله رنگ های قابل استفاده در نقاشی ساختمان میتوان ،رنگ پلاستیک-رنگ روغنی- رنگ مولتی کالر-رنگ اکرلیک نام برد

1)رنگ پلاستیک: در ابتدا همانطور که ذکر شد از این نوع رنگ بیشتر در سقف ها استفاه میشود .در حالی که این نوع رنگ قابلیت اجرا در بدنه ساختمان را هم دارد مزایای رنگ پلاستیک:از بوی کمتری نسبت به رنگهای روغنی برخوردار میباشد واین بیشتر به این دلیل است که که پایه حلال آن آب میباشد-سرعت در اجرای کار به دلیل اینکه سریع تر خشک میشود-این نوع رنگها به دلیل مات بودنشان از پوشش بالاتری برخوردار هستند وبه راحتی عیب های جزئی کار رامیپوشاند.-ارزان بودن هزینه رنگ آمیزی وهمچنین در خرید رنگ مصرفی

2)رنگ های روغنی:این نوع رنگ یکی از قدیمی ترین وپرکاربرد ترین نوع رنگ ها میباشد ودر سه نوع مات ،براق ونیمه مات(نیمه براق) دربازار موجود میباشند.

مقاومت بالا وماندگار بیشتراو میتوان ذکر کرد -پوشش دهی بیشتر نسبت به رنگهای پلاستیکی-ازعمر مفید بالاتری نیز برخوردار میباشند

. موارد کاربرد رنگ روغنی :از این نوع رنگ بیشتر بر روی کلیه سطوح اعم از سطوح گچی،آهنی،چوبی،آلومینیومی،سیمانی،آجری و… استفاده میشود.که بیشتر برای سطوح براق مانند در وپنجره از نوع براق این نوع رنگ استفاده میشود تا باعث زیبایی بیشتر آن گردد. از معایب این نوع رنگ(روغنی):شاید بتوان گفت بوی آن میباشد.که البته ما برای کارفرمایانی که به بوی رنگ حساسیت دارن از نوع بدون بوی آن استفاده خواهیم کرد. قبل از اینکه به نوع رنگهای دیگ بپردازیم باید گفت رنگهای پلاستیکی وروغنی بیشترین کاربرد رادارند والباقی رنگها میتوانن سلیقه ای باشند مانند اجرای رنگ آمیزی در آتلیه ها رنگ های مولتی کالر:معمولا این نوع رنگ از اجرای چند مرحله حاصل میشود ویا به عبارتی از یک رنگ زمینه واز چندین رنگ دیگربه صورت رگه های مختلف که جزء رنگهای مولتی کالر بوده این نوع رنگ قابل استفاده روی سطوح گچی ،سیمانی،آهنی،بتونی،چوب ،رنگ،سنگ ،شیشه ،کاشی و…میباشد مزایای این نوع رنگ:مقاومت بالا-باتوجه بهاینکه قابل شستشو نیستند ولی در برابر آب مقاومند-بدون بو هستند به دلیل عدم نیاز به حلال-سرعت بالا در اجراوچسبندگی بسیار بالایی را دارند معایب مولتی کالر:اجرای آن با دستگاه(پمپ باد،پیستوله مولتی پاش وآدمک) امکانپذیر است که ما با امکانات کامل خدمت شما میرسیم-فضا را کمی کوچکتر نشان میدهد-نیاز به زیرکاری پلاستیکی،روغنی ویا اکرلیک داردرنگ اکرولیک:این نوع رنگ دارای پوشش فراوان بوده و بر پایه آب میباشند.صددرصد قابل شستشو وکاملا بودن بو هستند ودر جاهائی میتواند جایگذین رنگهای روغنی شود. وازمعایب آن میتوان :عدم استفاده برای درب وچاچوب وعدم تهیه طیف های مختلف برای مشتریان ذکر کرد.اثر رنگ ها بر درمان بعضی از بیماری ها: در تحقیقی که آقای جعفر رضی پور، فوق لیسانس نقاشی داشت توانست بعضی از خواص نوع رنگ ها را به ما معرفی کند.
• رنگ سفید متظاهر کننده احساسات و نبوغ و استعداد های بلاقوه فرد بوده و تنها رنگی است که می تواند این احساسات را تقویت کند و پیشنهاد ما این است که بیشتر از این نوع رنگ استفاده کنید.
• رنگ قرمز: رنگ قرمز یا سرخ بی نهایت روح افزا و جان بخش است و زمانی که در مکانی با این رنگ قرار می گیریم احساسات ما غلیان می یابد و به همین خاطر است که در این رنگ در طراحی سالن های تئاتر، موسیقی و سینما بهره می گیرند ولی بای توجه داشت از این رنگ بیش از حد مجاز و معمول استفاده نشود چرا که ممکن است منجر به افسردگی و ناملایمات احساسی شود.
به طور خلاصه رنگ قرمز باعث می شود تا حرارت و دمای بدن انسان بیشتر شود و به همین دلیل گردش خو را سریعتر می کند از این رو استفاده از این رنگ برای کسانی که دارای فشار خون پایینی هستند بسیار مفید می باشد.
• رنگ نارنجی: این رنگ سمبل نشاط و شادمانی و از طرفی نشانه دانش و آگاهی است. این رنگ احساسات اجتماعی بودن ارا افزایش داده و فعالیت های اجتماعی را در افراد تقویت میکند وتوصیه می شود در نقاشی از این رنگ، در کنار رنگهای سبز یا آبی استفاده شود.
• رنگ سبز: از جمله رنگ هایی است که در جهان بیشتر از سایر رنگ ها دیده می شود. رنگ سبز حالت آرامبخش دارد و به عنوان سمبل مهربانی به حساب می آید که این نوع رنگ در درمان بسیاری از درد ها محسوب می شود.
• رنگ آبی: این رنگ حالت خنک کنندگی سیستم انرژی را دارد و به طور کلی رنگی است که حالت آرامبخشی و استراحت دهندگی را دارد همچنین این نوع رنگ به سیستم تنفسی انتظام بخشی خاصی می بخشد و به همین دلیل در رفع ناراحتی ها و بیماری های گلو و حنجره مفید واقع شود.
• رنگ صورتی: این رنگ مطمئن ترین و مناسب ترین رنگی است برای اینکه بتوان احساسات مربوط به مهربانی، صراحت، عشق، ایمان و اعتماد را تقویت کرد به طور خلاصه در دفع کدورات، ناراحتی های عصبی و خشم بسیار مفید بوده و حالت موثری دارد و از این رنگ می توان در اتاق خواب ها بیشتر استفاده کرد.

ارسال پاسخ